• Forum sayfamız için ekip arkadaşları aramaktayız. Aramıza dahil olmak isterseniz lütfen tıklayınız.

Knight Online - Krowaz Silah ve Zırhlarının Üretimi

Mesajlar
286
Merhaba arkadaşlar,

Bu konu Krowaz Silah ve Zırhlarının Üretimini henüz bilmeyen oyuncular için rehber olması için hazırlanmıştır.

Öncelikle Krowaz Silahları'nın nasıl üretileceğinden bahsedeceğim. Belirtmekte fayda var, bu silahları giyebilmeniz için gereken level sınırı 70'tir. Toplamda 11 farklı Krowaz Silah'ı bulunmaktadır. Bunlar; Wirinom, Baal, Nebiros, Fulitol, Faun, Molok, Raum, Windforce, Gab, Leonar ve Nephilim'dir. Bu silahların da kendi içlerinde değilşik özellikteki bazı tipleri bulunmaktadır.


Wirinom-Baal-Nebiros-Nephilim


Wirinom (İki elle tutulan kılıç), Baal (İki elle tutulan balta), Nephilim (Kurianlar için iki elle tutulan balta) ve Nebiros (Tek elle tutulan mızrak) silahlarının her birinin, lanet özellikleri birbirinden farklı olan 4 ayrı tipi bulunmaktadır.

 1. Sweet Kiss: Saldırdığınızda %1 ihtimalle rakibin sahip olduğu HP buff'ını siler.
 2. Weak Dwarf: Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin boyutunu büyütür ve defansını %5 azaltır.
 3. Undefeatable (Dimension Failure): Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin bir mage tarafından çağrılmasını engeller.
 4. Chaos (Great Confusion): Saldırdığınızda %1 ihtimalle 2 saniye boyunca rakip yeteneklerini ve iksirlerini kullanamaz.


Fulitol-Faun-Molok

Fulitol (Flame asa), Faun (Lightning asa) ve Molok (Glacier asa) silahlarının her birinin lanet özellikleri birbirinden farklı olan 3 ayrı tipi bulunmaktadır.

 1. Aztec Gold: Saldırdığınızda %1 ihtimalle rakibin alacağı iyileştirme etkilerini hasar olarak yansıtır.
 2. Trainer Kate: Saldırdığınızda %1 ihtimalle rakibi 3 saniye boyunca evcil hayvana dönüştürür ve yeteneklerinin kullanımını engeller.
 3. Undefeatable: Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin bir mage tarafından çağrılmasını engeller.


Raum-Windforce

Raum (Bıçak) ve Windforce (Yay) silahlarının her birinin lanet özellikleri birbirinden farklı olan 4 ayrı tipi bulunmaktadır.

 1. Weak Dwarf (Bombastic Giant): Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin boyutunu büyütür ve defansını %5 azaltır.
 2. Lousy Pickpocket: Saldırdığınızda %1 ihtimalle 2 saniye boyunca rakibin silahlarını düşürür.
 3. Undefeatable: Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin bir mage tarafından çağrılmasını engeller.
 4. Severe Diet (Restricted diet): Saldırdığınızda %1 rakibin 2 saniye boyunca iksir kullanmasını engeller.


Bunlara ek olarak Windforce silahının bir çeşidi daha bulunmaktadır.

- Warm Downpour (Fire Rain) Windforce: Saldırdığınızda %5 ihtimalle, atak yapmış olduğunuz alandaki herkese 250 hasar veren bir nova gönderir.


Leonar


Tek elle tutulan ve genellikle priest tarafından kullanılan bir silahtır. 3 çeşidi bulunmaktadır.

 1. Weak Dwarf: Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin boyutunu büyütür ve defansını %5 azaltır.
 2. Mean: Saldırdığınızda %5 ihtimalle rakibin görüşünü 2 saniye boyunca kısıtlar.
 3. Undefeatable: Saldırdığınızda %1 ihtimalle 5 saniye boyunca rakibin bir mage tarafından çağrılmasını engeller.


Gab

Bu kalkanın lanet özelliği birbirinden farklı 2 çeşidi bulunmaktadır.

 1. Gab's Adamant: Saldırı aldığınızda %1 ihtimalle aktif olarak, 3 saniye boyunca fiziksel hasar almanızı engeller.
 2. Gab's Blessing: Saldırı aldığınızda %1 ihtimalle aktif olarak, 3 saniye boyunca büyüsel hasar almanızı engeller.Peki üretim için gerekli olan materyaller nelerdir ve bu materyalleri nasıl elde ederim?


Krowaz silah ve zırhlarını üretirken kullanacağınız materyaller moradon bölgesinde (706, 577 kordinatında) bulunan [Disciple of Hepa]Shozin NPC’sinde listelenmiştir. Aşağıdaki görsellerde krowaz silahlarının üretimi için gerekli materyallerin listesine [Disciple of Hepa]Shozin NPC’sinden nasıl erişebileceğiniz şematize edilmiştir. NPC’de bulunan reçeteden üretmek istediğiniz silahla ilgili materyallerin listesine kolayca erişebilirsiniz.

DdDRNO.gif


Üretim için gerekli olan materyallerin her birini elde etmenin çeşitli yolları bulunmaktadır.

A- Ancient Dragon Tribe Blessed Taşlarının elde edilmesi

Bu materyaller Ronark Land bölgesinde bulunan Hell Fire, Enigma, Cruel ve Havoc yaratıklarından elde edilmektedir. Bu yaratıkların her biri Ronark Land bölgesinde 2’şer adet bulunmakla birlikte, kesildikten sonraki spawn süreleri 30 dakika olarak belirlenmiştir (Not: Bahsi geçen Ancient Dragon taşlarının, kesilen MOB’tan düşme oranı yüksek olmakla birlikte %100 değildir.)

29agrE.jpg


ZE3DZ3.jpg


okVgjX.jpg


BAzMrL.jpg


Aşağıdaki listede Ancient Dragon Tribe Blessed Taşlarının spesifik olarak hangi moblardan elde edileceği listelenmiştir. Bu MOB’lar dışında, Ancient Dragon taşlarını moradonda bölgesinde (725, 744 kordinatında) bulunan [Mysterious] Narki NPC’sinden yapacağınız high class ve unique eşya takaslarınızda ve Lunar savaşını kazandığınızda ortaya çıkan ganimet NPC’leri olan ‘Remnant’ları öldürdüğünüzde elde edebilirsiniz. Unutmayınız ki bu yolla Ancient Dragon taşlarını elde etme ihtimaliniz oldukça düşüktür.

nWl2kB.jpg


B- Draki ve Dreadium eşyalarının elde edilmesi

Draki ve Dreadium eşyaları Ronark Land bölgesinde Draki ve Dreadium fosillerinden elde edilmektedir. Fosillere atak yapabilmeniz için elinizde bir adet Kazma (Mattock) bulunduğundan emin olun. Mattock eşyasını ilk seferde ücretsiz olarak Moradon maden bölgesinde bulunan [Miner] Jaro NPC’sinden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Daha sonra bu eşyayı tekrar almak isterseniz ücreti 1.000.000 coin olarak belirlenmiştir.

WQ7LNE.pngC- Nightmare Crystal eşyasının elde edilmesi


Bu eşyayı Krowaz’s Dominion haritasında bulunan Knight of Betrayal isimli yaratıktan elde edebilirsiniz. Aynı zamanda Bifrost fragmentlerini moradon bölgesinde bulunan Chaotic Generator’de takas ettiğiniz takdirde Nightmare Crystal düşme ihtimali oldukça yüksektir.

Peki tüm materyalleri elde edince üretimi nasıl yapabilirim?

Gerekli olan tüm materyalleri temin ettikten sonra [Disciple of Hepa]Shozin NPC’sinin ‘Manufacturing’ sekmesinden üretim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayınız ki, üretim aşamasında başarısızlık şansı bulunmaktadır. Üretim başarı şansını artırmak için Power Up Store’da satışa sunulan ‘Shadow Piece’ eşyasını kullanabilirsiniz (Not: Bu eşyayı kullanmanız sadece üretim şansınızı artırır, başarı oranını %100 yapmaz). İlgili tüm materyalleri eksiksiz şekilde yerleştirdikten sonra ‘Combination’ komutuyla silahınızı üretebilirsiniz. Bol şans!

r21VAm.gif


Krowaz zırhları nedir ve nasıl üretilir?

Krowaz zırhları Warrior, Rogue, Priest , Mage ve Kurian karakterlerin her biri için ayrı olarak dizayn edilmiş Pauldron, Pad, Helmet, Gauntlet ve Boot olmak üzere 5 parçadan oluşan zırhlardır. Bu zırhların 5’ini birden giydiğinizde Krowaz Set özelliklerinin tümü karakterinize bonus olarak eklenmektedir.

Peki krowaz zırhları nasıl üretilir? Üretim için gerekli materyaller nelerdir?

Tıpkı krowaz silahlarının üretimi gibi, krowaz zırhlarının üretimi de moradon bölgesinde (706, 577 kordinatında) bulunan [Disciple of Hepa]Shozin NPC’sinin ‘Manufacturing’ sekmesinden yapılmaktadır. Üretim için gerekli olan materyallerin listesine NPC’nin ‘Check Manufacturing Recipe’ sekmesinin ‘Armor Set (Shojin)’ kısmından erişebilirsiniz.

9dmJqk.gif


Peki bu materyalleri nasıl temin ederim?

Krowaz zırhlarının üretilmesi için gerekli olan materyallerin büyük kısmı Ronark Land bölgesinden [White Shadow]Rider NPC’sinden giriş yapabileceğiniz ‘Krowaz Dominion’ haritasından temin edilmektedir.

A) Krowaz’s Fantastic Cube eşyasının elde edilmesi
Bu materyali ‘Krowaz Dominion’da bulunan ‘Krowaz’ı alt ederek elde edebilirsiniz.

B) Cuff Binder’s Hide
Bu materyali ‘Krowaz Dominion’da bulunan ‘Cuff Binder’ı alt ederek elde edebilirsiniz

C) Giga Hammer’s Fragment
Bu materyali ‘Krowaz Dominion’da bulunan ‘Giga Hammer’ı alt ederek elde edebilirsiniz

D) Scarlet’s Moss
Bu materyali ‘Krowaz Dominion’da bulunan ‘Cuff Binder’ veya ‘Krowaz’ı alt ederek elde edebilirsiniz

E) Fantastic Frame parçaları
Bu materyallerin her biri Sundries’ten 1.000.000 coin karşılığı satın alınabilmektedir.

vpPoyp.jpg


PrlRLO.jpg


gWON3O.jpg


Özet olarak Krowaz Silah ve Zırhları için gerekli materyaller şu şekildedir:

7gOXmL.jpgKaynak : NTTGame Forum
 

Sonraki Etkinlik

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
[STKO]Exp Boss Event
Planlanmış bir etkinlik yok
Üst