• Forum sayfamız için ekip arkadaşları aramaktayız. Aramıza dahil olmak isterseniz lütfen tıklayınız.

Knight Online - Pet Evcil Hayvan Tüm Özellikleri

Mesajlar
286
gkvyrT.jpg


Pet oyun içerisinde size yoldaşlık eden kendine has özellikleri ve yetenekleri bulunan
karakterinizin yanında dolaşan evcil hayvanıdır.
1. Evcil Hayvan Pet Nasıl Alınır?

 • Moradon bölgesinde bulunan [Familiar Tamer] Kate (731,546) npc'sine sağ tıklayarak görevimizi alıyoruz. Görev karakteriniz 10. seviye olunca açılır.

cIiwCP.jpg


 • 10 adet Worm, 10 adet bandicot, 10 adet kecoon ve 10 adet bulcan kestikten sonra geri npc'ye gelip görevimizi veriyoruz.
 • Bize 1 adet Kaul's Egg ve 5 adet Familiar Summon eşyalarını verecek. Kaul's Egg evcil hayvanımızın birazdan doğacağı yumurta, Familiar Summon ise evcil hayvanımızı yanımıza çağıracağımız kağıt.


wheMHm.jpg


 • Evcil hayvanımızı yumurtasından çıkarmak ve ona isim vermek için yine [Familiar Tamer] Kate npc'sine sağ tıklıyoruz ve en üstteki seçenek olan "Familiar Hatching and transform"a tıklıyoruz. Açılan pencerede Kaul's Egg eşyamıza sağ tık yapıyoruz ve yumurtamız doğacağı yere gönderilmiş oluyor. Burada sizden evcil hayvanınıza hangi ismi vereceğiniz istenir ve ismini de girdikten sonra ok diyerek evcil hayvanınızı size ilk hali olan Kaul şeklinde verecektir.


oJewd7.jpg


 • Evcil hayvanımızı ilk görünüş şekli olan Kaul olarak bize veriyor.


zV3Up1.jpg


 • Şimdi sıra evcil hayvanımızı çağırmaya geldi, öncelikle evcil hayvanımızı envanterimizi "I" açıp ona sağ tıklıyarak onu üzerimize takıyoruz. Familiar Summon eşyasını sağ tıklayarak skill barımıza koyuyoruz ve kullanıyoruz evcil hayvanımız karakterimizin yanına çağrılıyor.


L804oR.jpg


2. Evcil Hayvan Pet Özellikleri

Evcil hayvanın aynı karakterler gibi HP/MP, Attack/Defense/Resistance, Exp/Lv değerleri vardır. Fakat evcil hayvanlarda ek olarak Satiation (Doyma) özelliği vardır.

mAnoiF.jpg


HP : Evcil hayvanın can değeri.
MP : Evcil hayvanın mana değeri.
Level : Evcil hayvanın mevcut seviyesi.
Attack : Evcil hayvanın saldırı gücü değeri.
Defense : Evcil hayvanın defans gücü değeri.
Satiation : Evcil hayvanın doyma değeri.
Exp : Evcil hayvanın mevcut deneyim puanı.
Resistance : Evcil hayvanın direnç değerleri

Tüm bu özelliklerden evcil hayvana özel olan Satiation (Doyma) özelliğini ufak bir açıklamak gerekirse; bu özellik evcil hayvanın doyma yani tabiri caizse karnının acıkma değeridir. Bu değer %0 a ulaştığında evcil hayvan açlıktan ölür, bu yüzden evcil hayvanın Satiation (Doyma) değerini sürekli yenilemek gerekir. Bu işlemi de, evcil hayvanın envanterini "P" tuşuna basıp açarak [Familiar Tamer] Kate Npc'sinden aldığınız yiyecekleri vererek besleyebilirsiniz.

i3gMsh.jpg


Evcil hayvanın leveline göre acıkma değeri azalır, yani 1 level bir evcil hayvanla 40 level evcil hayvanın acıkma ve doyma değerleri farklıdır. 1 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf vererek %100 doyma değeri sağlar, fakat 40 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf yaklaşık %4.95 doyma değeri verir. Bu açıdan evcil hayvanınızın leveli yükseldikçe beslenme şeklide değiştirilmelidir. 1 level evcil hayvanın acıkma değeri yaklaşık 40 dakikada %0 olurken, 40 level bir evcil hayvanın bu değeri 2 saate kadar çıkabilir. Buna eş değer olarak da beslenme malzemesi yükseltilmelidir.

3. Evcil Hayvan Modları

Evcil hayvanın 3 çeşit modu vardır; A: Attack Modu, P: Defense Modu, L: Looting Modu.

rUpiKM.png
Attack Modu : Evcil hayvanın sürekli saldırı yaptığı moddur. Sizin seçmiş olduğunuz canavara eğer kendi yetenekleri ile saldırmasını emrederseniz saldırır, ona saldırı emri vermeden sadece bu modda iken sizin saldırdığınız canavara da saldırır. (Dikkat edin canavarlar sizi bırakıp evcil hayvanınıza da hasar vurabilirler.)

DkXuRG.png
Defense Modu : Evcil hayvanın güvende kaldığı moddur, sizin saldırdığınız canavarlara saldırmaz sadece yanınızda size refakat eder.

5xxTHt.png
Looting Modu : Evcil hayvanın eşya toplama modudur. Bu modda evcil hayvan sizin veya partinizin öldürdüğü canavarların içinden çıkan eşyaları toplar.

4. Evcil Hayvan Skilleri ve Özellikleri

Evcil hayvanların tıpkı karakterler gibi skilleri vardır ve levelleri yükseldikçe daha farklı özellikli skilleri açılmaktadır.

Hasar Skilleri;

vMByfW.jpg
Designated Pet Attack : 1 Levelde kullanılabilir, kullanımda MP gitmez, bir canavara seçip tıkladığınızda evcil hayvanınız ona saldırır.

RUB2tC.jpg
Slap : 10 Levelde kullanılabilir, 4 MP tüketir, canavarlara %120 hasar verir.

D7qfQQ.jpg
Razorsharp Toenail : 20 Levelde kullanılabilir, 10 MP tüketir, canavarlara %120 hasar ve ek olarak 50 hasar verir.

SJvpdw.jpg
Heavy Attack : 30 Levelde kullanılabilir, 20 MP tüketir, canavalarlara sekme ihtimali olmayan bir hasar gerçekleştirir ve ek olarak 50 hasar verir.

SZekLI.jpg
Leg Bite : 40 Levelde kullanılabilir, 35 MP tüketir, canavarlara hasar verir ve onların hareket hızını %30 düşürme ihtimali olan bir hasar gerçekleştirir.

J7QQnM.jpg
Strong Fang : 50 Levelde kullanılabilir, 50 MP tüketir, canavarlara %200 hasar verir.

sGXsPh.jpg
Fatal Attack : 60 Levelde kullanılabilir, 75 MP tüketir, canavarlara sekme ihtimali olmayan %150 hasar veren bir saldırı gerçekleştirir ve ek olarak 200 hasar verir.


Destek Skilleri;

EfLoU9.jpg
Passion of the Soul : 30 Levelde kullanılabilir, 120 MP tüketir, karakterinizin maksimum HP değerine ek olarak 120 HP ekler, bu ekleme priest sınıfının HP yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

7VCg5o.jpg
Firm Determination : 35 Levelde kullanılabilir, 200 MP tüketir, karakterinizin defans değerine ek olarak 20 defans ekler, bu ekleme priest sınıfının defans yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

Soavtb.jpg
Passion of the Soul 2 : 55 Levelde kullanılabilir, 250 MP tüketir, karakterinizin maksimum HP değerine ek olarak 250 HP ekler, bu ekleme priest sınıfının HP yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

IYQnN9.jpg
Firm Determination 2 : 60 Levelde kullanılabilir, 350 MP tüketir, karakterinizin defans değerine ek olarak 35 defans ekler, bu ekleme priest sınıfının defans yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.


5. Evcil Hayvan Nasıl Level Kasılır?


Evcil hayvana level kasmak aynı 1 levelden bir karakter kasmak gibidir. 1 Level olan evcil hayvanınızı Worm kestirerek kasmaya başlayabilirsiniz, atak yaptırması çok basittir, hasar vermesini istediğiniz mobu seçerek Skill barındaki basic atak skilli olan Designated Pet Attack kullandırarak hasar vermeye başlayabilirsiniz. Evcil hayvan skill barını kullanmanın kısayolu ise ALT+Vurulacak skill numarası, örn; ALT+1, ALT+2 gibi. Evcil hayvanınız atak yaparken tabi ki hasar da alacaktır ve canı azalacaktır, ölmemesi için ona can potu basmanız gerekiyor, bunu da normal sizin envanterinizde bulunan herhangi bir can potunu evcil hayvan skill barına sürükleyip bırakarak kullanabilirsiniz. Evcil hayvanın leveli yükseldikçe açılacak olan hasar skillerini kullanarak daha güçlü moblara daha güçlü hasarlar verebilirsiniz.
Kk7UIb.png


Evcil hayvanın ideal level kasma aralıkları;

 • 1-20 Level moradon bölgesinde çeşitli moblar; worm, kecoon, scorpion, paralyzer, gavolt, gloomwing, smildon, wild smildon vb. gibi. Level yükseldikçe mob değiştirirsiniz.
 • 20-30 Level aralığında Luferson/El Morad Castle bölgelerinde bulunan Ape yada Grell ideal olacaktır.
 • 30-40 Level arasında Ancient iyi exp verecektir.
 • 40-50 arası Troll biraz zorlayacaktır ama kendi karakterinizle biraz destek atarak yardımla kestirebilirsiniz, çok zorlanırsanız Treant geçebilirsiniz.
 • 50-60 arası yine Troll önerebilirim bu sefer daha seri olacaktır.


*NOT: Karakterinize aldığınız premium çeşidi evcil hayvanınıza etki etmez, yani Exp Premium evcil hayvana gelen exp miktarını daha fazla arttırmaz. Fakat etkinlik olarak açılan Exp Event etkinliğinin artışı evcil hayvana gelen exp miktarında artış sağlar.


6. Evcil Hayvana Auto Loot (Oto Eşya Toplama) Özelliği Nasıl Eklenir?


Öncelikle evcil hayvana bu özelliği eklemek için oyun içi mağaza olan Pus üzerinden (Power Up Store) Voucher for Automatic Pet Looting eşyasını 249 NPoints karşılığında satın almanız gerekiyor.

hQ8TE6.png


Bu eşya üzerinizdeyken [Familiar Tamer] Kate Npc'sine giderek Use Voucher seçeneğine ve sonrasında Exchange Automatic Loot seçeneğine tıklayarak eşyayı aktif ediyoruz, aktif haldeyken eşyanın kullanım süresinin ne zaman son bulacağı bilgisi de üzerine gelecektir.

Zj8i3B.jpg


Bu aktif hale getirilmiş Auto Loot eşyasını evcil hayvanın envanterini "P"ye basıp açarak eşyalar sekmesine geçiş yaptıktan sonra sürükleyerek veya sağ tıklayarak eşya bölümlerine ekleyebiliriz.

4pdF4H.jpg


Şimdi evcil hayvanı summon kağıdı ile yanımıza çağırdıktan sonra eşya toplama moduna getirmemiz lazım, yoksa Auto Loot üzerinde takılı olsa bile toplamaz. Bunu da evcil hayvan skill bar bölümündeki 1. seçenek olan A,P,L geçişleri arasında L ye geçerek yapıyoruz, bu geçişi isterseniz mouse ile üzerine tıklayarak, isterseniz de ALT+1 kombinasyonunu kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Eşya toplaması için bu seçeneğin Lootin (L) de kalması gerekli.

*NOT: Auto Loot eşyasını yan karakterinize aktarmak için yine evcil hayvan envanterini açarak oradan Auto Loot eşyasını çıkarıp sonra da evcil hayvanı kendi karakterinizden çıkarıp ikisinide bankaya ayrı ayrı koyarak aktarmalısınız. Aksi takdirde evcil hayvan envanterinden Auto Loot eşyasını çıkarmadan direk evcil hayvanı aktarırsanız yan karakterinizde çağırdınız zaman evcil hayvan envanterinde Auto Loot eşyası görünmeyecektir ve kullanılamayacaktır.


7. Evcil Hayvan Görsel Şekil Değişimleri


Evcil hayvanların oyun içi mobların kutusundan çıkan 3 çeşit görsel değişim kağıdı vardır bunlar; Image Change (L), Image Change (M), Image Change (H).

ZDOzcD.png
Image Change (L) : Pet'i aldığınız npc de satılır ve genelde kecoon, bulcan, bandicoot gibi moblara dönüştürür.

nVRz8g.png
Image Change (M) : Burning Skeleton mobundan düşme ihtimali vardır ve genelde smildon, goblin, dragon teeth skeleton gibi moblara dönüştürür.

AdMkC6.png
Image Change (H) : Apostle of Flames mobundan düşme ihtimali vardır ve genelde harpy, lamia, hornet, stone golem gibi moblara dönüştürür.

Bir de oyun içi mağaza (Power Up Store) üzerinde satılan görsel değişimler vardır bunlar; Pidama Pet, Astarod Pet, Bunevelys Pet, Krowaz Pet, Giga Hammer Pet, Cuff Binder Pet.

7ytldh.png
Pidama Pet : Pus üzerinde 499 NPoints'e satılmaktadır. Evcil hayvana görseldeki gibi bir değişim yapar;

giphy.gif


JrrfVC.png
Astarod Pet : Pus üzerinde 349 NPoints'e satılmaktadır. Evcil hayvana görseldeki gibi bir değişim yapar;

giphy.gif


FlLZ81.png
Bunevelys Pet : Pus üzerinde 349 NPoints'e satılmaktadır. Evcil hayvana görseldeki gibi bir değişim yapar;

giphy.gif


agW90O.png
Krowaz Pet : Pus üzerinde 499 NPoints'e satılmaktadır. Evcil hayvana görseldeki gibi bir değişim yapar;

giphy.gif


gx1Bz0.png
Giga Hammer Pet : Pus üzerinde 349 NPoints'e satılmaktadır. Evcil hayvana görseldeki gibi bir değişim yapar;

giphy.gif


SBv8jb.png
Cuff Binder Pet : Pus üzerinde 299 NPoints'e satılmaktadır. Evcil hayvana görseldeki gibi bir değişim yapar;

giphy.gif


Özel etkinliklerle gelen bazı evcil hayvan görsel değişimleri;

Yellow Spotted Rabbit Pet / White Spotted Rabbit Pet;

giphy.gif


Magpie Pet;

giphy.gif


Sexy Santa Pet;

giphy.gif


Hellfire Dragon Pet;

giphy.gif


Shaitan Pet;

giphy.gifKaynak: NTTGame Forum
 

Sonraki Etkinlik

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
[Canlı Yayın] Fragment Şöleni
Planlanmış bir etkinlik yok
Üst