• Forum sayfamız için ekip arkadaşları aramaktayız. Aramıza dahil olmak isterseniz lütfen tıklayınız.

  • USKO - BOSS SAATİ

    Bosslar saat 23:30 itibariyle çıkacak ve kesmek için tam 2 saatiniz var.

Knight Online - Priest Sınıfı Rehberi

Mesajlar
286
iHz3S3.jpg
TxLLcy.png


Dünyadaki hastalıkları iyileştirmek için müthiş büyü gücünü kullanır. Cypher'ın yenilgisinden ve Orc ırkının ortaya çıkmasından bu yana güçleri artmıştır. Müttefiklerinin yeteneklerini geliştirirken düşmanlarını etksiz hale getirmek için lanet büyüleri kullanır. Karşınızda ikiden fazla rahip varsa dikkatli bir şekilde mücadele etmek iyi olabilir.

Dönüştükleri

Cleric:
Asıl rolü kendi birliklerindeki yaralı savaşçıları iyileştirmek olan bu sınıf her yerde saygıyla karşılanır. İyileştirme güçlerinin haricinde, Mavi Gücün stat puanlarını arttırma, lanetleri ve hastalıkları iyileştirme, yapılan bir laneti geri çevirip düşman birliklerine yöneltme özelliklerine sahiptirler.

Paladin: Bu sınıf, birliklerindeki yaralıları iyileştirebilme özelliğine sahip olduğu gibi, ek olarak kılıç kullanıp savaş alanında da boy gösterebilir. Genelde fiziksel saldırılardansa, mental saldırılar yapmayı tercih eden bu sınıfın laneti karşısında düşmanların yapabilecekleri hiçbir şey yoktur.


kZqHMg.png


Rahipler iyileştirme üzerinde ustadırlar. Büyü ve zehirlere karşı hep hazırlıklıdırlar. İyileştirme özellikleri ile her iki ırkta da rahip olarak bilinirler ve yoldaşlarına yardım için her zaman oradadırlar.

Dönüştükleri

Shaman:
Şamanlar ruhsal bir bağlantı ile kendilerinden geçerler ve bu sayede ruhsal dünyaya geçtiklerine inanılır. Bu sayede düşmanlarının zehirlerine karşı iyileştirici güce sahip olup, zihinsel saldırılar yapabilirler.

Shadow Knight: Şövalyelerin ve büyücülerin güçlerine sahip olan bu sınıf, iyileştirme özelliklerini kullanırken, aynı anda saldırıda da bulunabilirler.

Başlangıç için ideal puanlar : STR-INT-HP


● Lv 10


Çeşitli yaratıklar ile mücadele ederek artık 10. seviyeye ulaştınız ve sınıfınıza göre arzu ettiğiniz özellikleri seçme zamanınız geldi. Bunun için şehir merkezinde bulunan Grand Merchant ile görüşmelisiniz. Grand Merchant’a sağ tıkladığınızda 1st distrubition adlı bölümü seçerek, size özellik seçiminiz için gerekli olan 2 Skill Point verilecektir. Bu puanları K tuşuna basarak kullanabilirsiniz. Bu işlem için 3000 Noah’a ihtiyacınız olacaktır.

Priest becerileri: Heal, Aura, Spirit


● Kaleye Gitme Vakti!

35. seviyeye
geldikten sonra ise artık Moradon size yetmeyecek ve ırkınıza ait olan kalede yeni görevleriniz açılacaktır. Artık daha güçlü bir sövalye olduğunuza göre daha zor görevlerle ve güçlü yaratıklarla mücadele edebilirsiniz. Moradon merkezinde bulunan Gate üzerinden kendi ırkınızın kalesine gitme vakti. El-Morad iseniz townda bulunan El-Morad Warp Gate'e sağ tıklayın ve El-Morad Castle seçeneğini seçin. Karus iseniz Karus Warp Gate'e sağ tıklayın ve Luferson Castle seçeneğini seçin. Artık kendi ırkınızın kalesinde, karşı ırktan bağımsız şekildesiniz. Unutmayın ki karşı ırk savaşlarda sizin düşmanınızdır.


● Master Görevi

Kalenizdeki görevlerinizi tamamlayıp, birçok yaratıkla mücadele ettiniz ve 60. seviyeye ulaştınız. Artık daha güçlü bir şövalye olmanın zamanı geldi. Bu seviyeye ulaştıktan sonra Master görevini tamamlayarak yeni ve daha güçlü beceriler kullanabileceksiniz. Master Görevini tamamlayabilmek için bulunduğunuz ırkınıza göre El Morad Castle / Luferson Castle bölgelerine gitmeniz [Priest] Minerva isimli NPC üzerinde bulunan 2nd Job Change görevini tamamlamanız gerekmektedir. Bu görevi tamamlayabilmeniz için Calmicola's Essence, Trethonz's Essence ve Unstable Kentaraus' Heart parçalarına ihtiyacınız olacaktır. Bu parçaları temin edebilmek için [Field Boss]Kamicollo, [Field Boss]Trethorns ve Centaur Foal yaratıklarıyla mücadele etmeniz gerekmektedir. Mücadelenizin sonucunda yaratıkların kutusundan ilgili eşyaları temin edebilirsiniz.

İlgili yaratık ile Asga - Doda Camp / Bellua - Raon Camp haritaları üzerinde karşılaşabilirsiniz.
laGLhL.png


İlgili yaratık ile Kalluga Valley Entrance haritası üzerinde karşılaşabilirsiniz.
Z38kPG.jpg


İlgili yaratık ile Lunar Valley haritası üzerinde karşılaşabilirsiniz.
LDBAVV.jpg70, 72, 74, 76, 78 ve 80 yeteneklerini açmak için Spell Stone Powder gereklidir. Değerli olmayan kullanmadığınız old takılarınızı kırarak bu materyali elde edebilirsiniz. 70 yeteneği için 5, 72 yeteneği için 7, 74 yeteneği için 9, 76 yeteneği için 11, 78 yeteneği için 12 ve 80 yeteneği için 15 Spell Stone Power kullanmanız yeterlidir.


● Basit Beceriler(Basic)


● İyileştirme Becerileri(Heal)


● Güçlendirme Becerileri(Aura)


● Zayıflatma Becerileri(Spirit)


● Geliştirilmiş Beceriler(Master)


Kaynak: NTTGame Forum
 

Sonraki Etkinlik

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
[STKO]Exp Boss Event
Planlanmış bir etkinlik yok
Üst