• Forum sayfamız için ekip arkadaşları aramaktayız. Aramıza dahil olmak isterseniz lütfen tıklayınız.

Knight Online - Sahte SMS Dolandırıcıları

Knight Online

Lvl 50 ~ 59
Mesajlar
141
SAHTE KISA MESAJLAR

Günümüzde bireysel veya kurumsal olarak hizmet veren bir firma ile anlaşıp dilediğiniz isimde SMS atabilmekteyiz. Bu durumu kullanmak için dolandırıcıların NTTGAME adı altında telefonlarına sahte SMS'ler atabiliyorlar.

Telefonunuza gelen SMS'ler NTTGAME adı altında geldiği için bizim gönderdiğimizi sanabiliyor ve SMS içerisindeki linklere tıklayarak sahte sitelere giriş yapıyor, hesap bilgilerinizi çaldırabiliyorsunuz.

Bu sahte SMS'lerden korunmak için yapmanız gereken şeyler mesajın sonundaki SMS kod uygulaması ile zorunlu hale getirilen mesajın sonunda yer alan kod numarasına ve mesajda bulunan linke bakmaktır.

NTTGame olarak bizim kullandığımız kod B043'tür bu kod dışında gelen herhangi bir mesaj bizim tarafımızdan gönderilmemiştir.


Vr26kR.png


Birçok farklı yöntemde yapılan bu dolandırıcılık ile ilgili birkaç örneği sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Karakterinizin Şifre Ve Mail Değişikliği İçin Ticket Atıldı

Sahte SMS ile dolandırıcılar size dolandırıldığınızı iletiyorlar
smile.png


3.png


Eğer linke tıklayıp hesap bilgilerinizi girerseniz ve OTP kullanıyorsanız bir mesaj daha geliyor ve OTP kodunuzu girmenizi istedikleri sayfanın linkini gönderiyorlar.

Burada en önemli ve SMS'in kimden geldiğini tespit edebileceğiniz nokta mesajın sonundaki kod. NTTGame olarak kullandığımız kod B043'dür bu kod dışında gelen herhangi bir mesaj bizim tarafımızdan gönderilmemiştir.

Ayrıca mesaj içerisinde linke baktığınız "knight.nttgametr.com" adresi görülmekte, NTTGame'in böyle bir adresi bulunmamaktadır.

Bilgilerinizin Değişikliği İstendi Vol 2


Yukarıdaki anlattığımız dolandırıcıların farklı bir versiyonunu daha aşağıda bulabilirsiniz.

1.png


Tekrar mesajın sonundaki koda bakarsanız bu SMS'lerin sahte olduğunu hemen anlayabilirsiniz çünkü kod B043 değil yani NTTGame tarafından gönderilmemiş.

Ve yine size gönderilen linkin "knight.nttegame.com" olduğunu görebilirsiniz, NTTGame'in bu ve bunun gibi adreslerinin bulunmadığının altını çizmek istiyoruz.

Tekrar hatırlatalım, NTTGame sizin mailinizi rızanız dışında değiştiremez ve mailiniz değiştirildi gibi bir bildirimde bulunmaz.

Karakterinize Farklı Bir IP'den Giriş Yapıldı


Sizi korkutarak telaşla hareket etmenizi ve hesabınızı ele geçirmeyi hedefleyen bir dolandırıcı daha.

ss.jpg


Mesajın sonundaki koda bakarsanız bu SMS'lerin sahte olduğunu hemen anlayabilirsiniz çünkü kod B043 değil yani NTTGame tarafından gönderilmemiş.

Ve yine size gönderilen linkin "knight.nttgamestr.com" olduğunu görebilirsiniz, NTTGame'in bu ve bunun gibi adreslerinin bulunmadığının altını çizmek istiyoruz.

NTTNow Kodunuzu Hemen Girmezseniz Hesabınız Kapatılacak


Yeni sunucu kaydı için getirdiğimiz NTTNow uygulamasını bile sizleri dolandırmak için kullanmaya çalışabiliyorlar.

2.png


Gördüğünüz gibi NTTNow kodunuzu verdikleri sahteye siteye girmezseniz hesabınızın kapatılacağını söylüyor ve siteye giriş yaptığınız anda hesap bilgileriniz çalınıyor.

Ve yine dikkat etmeniz gereken nokta ise mesajın sonundaki kod numarası B043 değil yani NTTGame değil.

Mesajın içindeki linkin "nttnow.nttegame.com" NTTGame'e ait olmadığını, NTTNow için açtığımız ekstra bir sayfa olmadığını bildirmek isteriz.

Eşyanız Satıldı Eşyanızı Şu Karaktere Teslim Edin


Sizleri bilgilendirmek ve uyarmak istediğimiz bir diğer konu ise TL ile eşya alım satım işlemleri hakkında olacak.

Yasaklanmış olan oyuncular arası TL ile eşya alım satım işlemlerinde de dolandırıcılar sizleri kandırmaya ve eşyalarınızı çalmaya çalışmaktalar. Alım veya satım için çeşili mecralara yazmış olduğunuz telefon numaranıza sahte bir mesaj göndererek eşyalarınızı almaya çalışmaktalar.

4.png


Lütfen yasaklanmış olan TL ile alım satım işlemleri için çeşitli mecralara telefon numaralarınızı yazmayın. Dolandırıcılar numaranızı paylaştığınız mecralardan telefon numaralarınıza ulaşarak sizi dolandırmak için sahte SMS göndermekteler.Kaynak: NTTGame Forum
 

Sonraki Etkinlik

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
[STKO]Exp Boss Event
Planlanmış bir etkinlik yok
Üst