• Forum sayfamız için ekip arkadaşları aramaktayız. Aramıza dahil olmak isterseniz lütfen tıklayınız.

Mesajlar
286
Merhaba
Halihazırda KoreKo ile bu tarz bir konu var. Herhangi bir pvp server reklamını yapmadan , private serverlarda olup uskoda olmayan özellikleri insanların öğrenebilmesi için açıyorum.Şuanlık aklıma gelenleri rastgele yüklüyorum, öncelik sırasına göre düzenlemesini de yapıcağım.


1-Oyunda dc yediğiniz zaman disconnect yerine reconnect ve disconnect yazısı çıkıyor. Reconnecte bastığımız zaman oyuna launcherden id, şifre yazıp girmeye gerek olmadan 2 saniye içinde tekrar bağlanıyor.Üstelik pazardaysanız pazarınız açık bir şekilde oyuna bağlanıyorsunuz.

2-Gelişmiş Options Ayarları:
Bu kısmı özellikle iyicene uzatarak anlatıcağım.
**Karakterdeki valkyrie helmet,valkyrie armor,kanat,pathos gloves,return simgesi yerini istediğimiz şekilde kapatıp açabiliyoruz.
***Kamera zoom limitini yükselterek karakteri baya bir üstten görebiliyorsunuz.
***Fps limiti 240'a çekebiliyorsunuz.
***Oyundaki parlaklığı ayarlayabiliyorsunuz.
*Oyundaki görünüşü soft,dynamic,colorful,realistic,HD,motion blur gibi seneçekler ile değiştirebiliyorsunuz, şu özelliklerden birini değiştirin oyun çok acayip değişiyor.
***Oyundaki nova efectini,tormenti,heali,el efectlerini,pot efectlerini bile istediğiniz gibi kapatıp açabiliyorsunuz.
***Üstelik bu dediğim herşeyi oyundayken oyun içinde legal bir şekilde yapıyorsunuz.3-Sesli Konuşma Sistemi:Başka bir oyuncuyla parti oluşturduğunuz zaman sesli konuşma sistemi direk açılıyor.Tuşla konuşma,otomatik konuşma,ses aç kapa,istediğiniz oyuncunun sesini kapama,yükseltme gibi özellikleriyle sanki ts3de konuşuyormuş gibi konuşuyorsunuz.Özellikle toplama partilerde, BDW'DE,JR'LERDE acayip bir şekilde işinize yarıyor.

4-Drop Arama Sistemi: Bazı serverlarda yaratığın yanındaki kutucuğa tıklayınce veya oyundaki sistemden aratılığınca hangi yaratıkdan, % olarak kaç hangi itemin çıktığını kolayca görebiliyorsunuz.5-Collection Race:pk alanlarını canlandırmak amaçlı olarak öğlen ve akşamları cz'de Cr açılıyor. Öğlenleri genelde Mob kesme ve az kill , akşam crlerinde ise kill ağırlıklı görevler açılıyor. Genel de ödüller skill açma itemi, 3 gün süreli pus itemleri (hp&mp pot,undy ac sc,trina,kardvish hatta düşük şansla premium atan cr bile açıyorlar.) oluyor.Bu sayede eline yamuk bowu alan adam bile pk atıyor.

6-Job change: Yaklaşık 30,40tl gibi bir ücrete karakterinizi başka bir joba çevirebiliyorsunuz.Skiller ve masteriniz kapanıyor, tekrardan açmak zorundasınız.
vaqRvr.jpg

7- İstediğiniz oyuncunun üstüne sağ tıklayıp, eşyalarına ve karakter özelliklerine kadar detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.


8-İtem Kiralama Sistemi:Herhangi bir itemi belirli saat veya günlüğüne başka bir oyuncuya kiralayabiliyorsunuz.

9-Offline Merchant (pusda ucuza satilan bir eşya ) itemini kullanarak pazar açtığınız zaman server restarta kadar pazarınız açık kalıyor.1 Pc ile 15 tane bile offline pazar açabiliyorsunuz,hem pazar canlanıyor hemde başka bir bilgisayara gerek kalmıyor.
10-Eşyalarınızı Coins (oyun için para birimi) yerine npoint (cash) olarakta satabiliyorsunuz.

11-Pazarınıza kim baktıysa dakikası dakikasına gösteriyor.Bu sayede pazarımı mı tutuyorlar acaba ? sorusu bitiyor.Ayrıyetten diyelim elinizde 2tane +8 maul var.Birini 700kya koyup diğerini 7me koyamıyorsunuz, hata veriyor.Bu sayede dalgınlıkla gelen dolandırılmalara son.

12-Genie: Uskoda 1 adet genie ile 20 saat genie açabiliyorsunuz.Pvp serverlarda genieler 15 gün şeklinde satılmakta, 15 gün boyunca istediğiniz kadar genie açabiliyorsunuz.Üstelik genieler çok hızlı atak yapıyor.
13-Pm Sistemi: Birisine pm attınız,karşı taraf pmyi açtığı zaman Whatsappdaki gibi okundu yazısı geliyor.Ayrıca Mesaj penceresini istediğiniz kadar büyültebiliyorsunuz.14-Video ve KSC: Herhangi bir programa ihtiyaç duymadan oyunda İstediğiniz çözünürlükde,bitrate de,fps de video çekebiliyorsunuz.Ayrıyetten oyunda aldığınız kscler direk jpg olarak depolanıyor.

15-Savaş Haritası Oylama: Savaşlardan önce açılan oylama sistemi istediğiniz savaşa oy atabiliyorsunuz.% ile hangisinin önde olduğu gözüküyor, savaşdan önce hangi harita seçildiyse duyurusu yapılıyor.16-Toplu Gem & Fragment : İstediğiniz kadar gem & Fragment kırdırabiliyorsunuz.Üstelik warhouse seçeneğine tıklarsanız çıkan itemler inventory yerine bankanıza depolanıyor.Neredeyse tüm pvp serverlarda var.

17-Exp Bar Sistemi: 83lvl yüzde 100 olduğunuzu farzedelim.Belirli bir para karşılığı, exp satın alabiliyorsunuz.Expiniz azalıyor , size exp gem veriyor.Tekrar %100 olup tekrar alabiliyorsunuz.Exp Gem trade olabiliyor.

18-Notice Sistemi: Cz'de alttan geçen ölüm yazılarını ayarlayabiliyorsunuz.Sadece partinin killerini,kendi killinizi açıp veya bütün kill noticelerini kapatabiliyorsunuz.

19-Upgrade Sistemi: Bazı serverlarda +8'den +9a upgrade kapalı, açık olan serverlarda ise +8'den +9a direk atamıyorsunuz.İtemlerin değerini arttırmak ve uzun soluk getirmek amaçlı itemler sadece rebith'den upgrade edilebiliyor. +5 Rebith'den +11'e kadar.Sizde bu özellik yeni serverlarda başlangıçda olsaydı güzel olmaz mıydı ?

20-Eslant : Human ve Karuslar aynı eslanta sahip, parti kurabiliyorlar. Müthiş bi özellik ya.
wol_error.gif
Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 826x440.


21-Yazı Tipi,Boyutu Değiştirme: Nick, Chat Penceresi ,Damage Penceresinin boyutlarını değiştirebiliyorsunuz.

22-Gelişmiş Oto Loot Ayarları : ( Not:Bazı eski tarz serverlarda boşluk tuşu ile kutuyu açıp numlockdaki bazı tuşlarla kutudan çıkanları sadece klavye kullanarak alabiliyorsunuz. )
I4j8fY.png

23-Kostüm İtem & Zırh Sistemi: Utc, krowaz, bifrost dkc itemlerinin hepsinin kapalı olduğu bir şey düşünelim.Pusdan alınan eşyalar ile itemlerinize kostüm basabiliyorsunuz , item aynı özelliklere sahip ama görünüşü farklı. Örnek verelim ;
Raptor'a DKS veya Buju ... Chitin Shield'e DKS,Quest,Garges ... Dread Shield'e Gabs,Quest,Castellan,Aegis veya Shard'a Khanjar,moonlight,Weaponbreaker, fs v.s basabiliyorsunuz. Chitin sete Paper,Plate,Full Plate,Chitin,Chitin Shell,Krowaz,Dragon,Secret,Rosetta'ya çevirebiliyorsunuz. Unutmayın özellikler aynı , görünüşler farklı.
24-İstediğiniz mapde skill ve stat sıfırlayabiliyorsunuz.

25- PUS üzerinden alınan ürünler kullanılmadıysa iade edilebiliyor.
SGFpT8.png

26-Oyundan çıkıp,tekrar girmeye ihtiyaç duymadan Select Character yapılıp yan karakterlere geçiş yapılabiliyor.
LEPdHw.jpg

27-BÜTÜN SERVERDA:Kimin hangi slotta olduğunu, Serverdaki toplam Gb sayısını ve kaç tane oyuncuya bölündüğünü, Kimin kimi hangi kordinatta kestiği,Anvilde basılan itemlerin dakikasına kadar hepsini görebiliyorsunuz.Müthiş bir şey , herşey bu kadar şeffaf olabilir.28-Auto Target: Diyelim ki partiniz de 1tane isim tutabilen kollu warrior, 4tane kolsuz warrior var.Partiyi kollu warriora veriyorsunuz,o isim tuttuğu zaman diğer warriorlar Z skiline basma ihtiyacı olmadan başkanın tuttuğu isme dalabiliyorlar.
29-Sağ Np: Sıralamasına göre ilk 10 kişi bonus kazanıyor.Achieve değil bonus, bu sayede sağ np kasmanın bir anlamı oluyor.30- Gelişmiş Selling Merchant: Selling Pazara Toplamda 12 Adet İtem Koydunuz Ve İLK 4'ü Yani Pazarda Görünen Kısım Satıldı , Hepimizin Bildiği Gibi Bu İtemler Satıldıktan Sonra Alt Kısıma Kattığımız İtemlerin Görünmesi İçin Pazarı Açmamız Gerekmekteydi.Bu Sistem İle Artık İlk 4 Sıradaki İtemlerinizden Herhangi Biri Çekilirse Otomatik Olarak Alt Kısımdaki 6 İtemden Biri Üst Kısıma taşınıyor.

31-Quest Değiştirme: Neredeyse her serverda 5,6yıldan uzun bir süredir var. Oyun içi para veya pus eşyasıyla Quest iteminizi başka bir Quest itemine çevirebiliyorsunuz.

32-Slave Mercant: Pusda saatlik olarak satılıyor. Pazar kurarken slave merchant şeklinde aç diyorsunuz.Charınız pazarda gözüküyor ama istediğinizi yapabiliyorsunuz.Dc olsanız bile süreniz kadar devam ediyor.

33-Monster Stone: Bazı serverlarda kastığınız Msleri pazarda satabiliyorsunuz, bazı serverlarda ise Msler inventoryde tek yer kaplıyor,sayısı artıyor inventory dolmuyor.

34-Online Bonus Sistemi: Oyunda karakteriniz ne kadar online olursa fazladan exp,coin,np veren bir sistem.Örneğini fotoğrafta açıkladım.

35-Görevler : Cz ve Eslantta Aylık,Haftalık ve Günlük olarak hem exp hemde item veren görevler var.

36- Harf Etkinliği:Kill Aldıkça rastgele 1tane Bankaya K-N-I-G-H-T harflerinden birikiyor. 5,25 şeklinde harfleri kırarak item elde edebiliyorsunuz.Pk atınca da farm atmış oluyorsunuz.
37-Oyun Zamanını Değiştirme:+ time X komutunu yazarak oyunu gündüz,akşam veya geceye çevirebiliyorsunuz.
38-Puss Değiştirme: Oyun için para karşılığında Satın aldığınız kanat,valkyri,pathos,perinizin görünümünü değiştirebiliyorsunuz.

39-1vs1 2vs2 8vs8:Belirli Cash karşılığında karşıdaki oyuncuya veya partiye vs teklifi atabiliyorsunuz. Özel bir mapde vs atiliyor.1vs1'de 3kill alan , 2vs2de 7kill alan ,8vs8de ilk 20kili alan taraf kazanıyor.

40-Pelerin Kiralama: 3 gb, 150k np karşılığında yeni pelerini 1aylığına kiralayabiliyorsunuz(Genelde Csw kazananlara ek ödül olarak bedava veriliyor.). +100 HP&MP , %10 EXP , %3 AP 3x Stat , 3x Resist , 200 Weight gibi özellikler veriyor.

41-Auto Mining ve Fishing : Pusda satılan paketlerde veya pusdan direk satın alabileceğiniz bir eşya. Karakter online olduğu sürece otomatik olarak mining veya fishing yapıyor,çıkan droplar direk bankaya atılıyor.

42-Cz Işınlanma Sistemi: Belirli bir para karşılığında ( Genelde 1 m) cz towndan townun solundaki kulelere ışınlanabiliyorsunuz.Bu olayda farklı pusulara imkan sağlıyor.43-TakıBasma:En sevdiğim şeylerden birisi olabilir , +1 +2 +3 takı basarken para istiyor ve yanma olasılığı yüksek.Neredeyse her serverda bu şekilde.
44-Block Sistemi: Blockladığınız userler size pm,trade atamıyor hatta pazarınıza bile bakamıyor.

45-Çift Char: Oyunda legal bir şekilde 2 adet knight online açabiliyorsunuz.

46-EFSANE RANK SİSTEMİ:Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz , bazı serverlarda 7/24 aktif. Bazı serverlarda ödülleri daha çok akşamları aktif.****PVP SERVERLARDA YAPILAN MAP EVENTLERE GEÇELİM.
Eventlerde verilen ödülleri de yazıcağım , her serverda farklı farklı eventler var , hepsini ekliyorum. YOK ARTIK DİYECEKSİNİZ
biggrin.gif


1-Death Match Event: (Aynı şekilde Archery DM event var , 4tane skill var, Tekli Ok, 5li Ok,Heal ve speed.)
Inventorye 4 Adet Skill Gelmektedir Bunları Skill Bara Koydugunuzda Savaşa Başlayabilirsiniz.
Death Match Skillleri ve Özellikleri
[ Death Match ] Speed : Karakterinizin Hızlı Koşmasını Sağlar Ölene Kadar Silinmez.
[ Death Match ] Attacker : Düşman'a Karşı 1000 Damage Hasarı Verir.
[ Death Match ] Healing : 10 K HP Verir. [ 1 Dakika'da Bir Dolmaktadır ]
[ Death Match ] Water : 1000 HP Verir. [ 3 Saniye'de Bir Dolmaktadır ]

Sıralamaya Göre Ödüller.
1-2-3 25 KC / 1000 Np / 2x Avarice
4-5-6-7-8-9-10 15 KC / 800 NP / 1x Avarice
10-100 Arası 10 KC / 400 NP2-Party Deathmatch:partinizi kurup, dm yapabileceğiniz bir sistem.Normalde dmlerdeki aynı mantık ama 8kişi parti oluşturabiliyorsunuz.

Gm6kZN.png

3-Oto Pm Event:Oyunda Belirli Saatlerde GM Olmadan PM Eventler Yapılacaktır. Katılarak Çeşitli Ödüller Kazanabileceksiniz.
PM Eventte Kaçıncı Oldugunuz Direk Cevap Olarak Gelecektir. Egerki Şanslıysanız Direk Ödülünüz Inventorynize Gönderilecektir.
GM PM'si Evente 10 Dakika Kala Notice ile Belirtilecektir.
4-Marodon War: Cz haritasi kapanıyor, event mapi açılıyor. Human Irkı Folkda Karus Irkıda Skeleton tarafında doğuyor.Eventte boss atıyorlar,hem de pk atmış oluyorsunuz.Haritası gerçekten güzel.

5:Andream Event:Cz haritasi kapanıyor, event mapi açılıyor. 83Level karakterle andream mapinde pk atıyorsunuz.Eventte hem boss atılıyor hemde R ile damage atılan boxlar atılıyor.Hem pk atıp hemde farm atıyorsunuz.Sürekli Czde pk atmakdan sıkılanlar için gerçekten güzel bir şey.6-Kışla Savaşı: Toplamda 30 clan girebiliyor. Her clandan 16 kişi girebiliyor.Her clanın 1 adet barakası oluyor , amaç en son baraka kalana kadar başkalarının barakasını öldürmek.Eventte kill aldığınız zaman %5 şansla box düşürebiliyorsunuz.Son kalan clana clan premium veriliyor.Kışla Anıtlarının 400 canı var sadece r ile 1 damage alabiliyor.
7-K.O.B.A Etkinliği:MOBA heyecanı yaşamanızı hedefler.
*3 Koridorlu bu haritada herkes 47 LVL ve eşit eşyalara sahiptir.
*Her öldüğünüzde job değiştirme penceresi karşınıza çıkar.8-OLD CZ BOWL Event : Eski Bowlun Giriş Bölümlerinde 2 Irkın Base Bölgesi Bulunmaktadır.
Townlarda Sundires,Banka,Royal Nation Enchanter(40K Sc Npcsi),Dc Potçu,Banka Ve Çıkış Npcsi Bulunmaktadır.
Bunlar Dışında Mapde 13 DK'da 1 Chaos Stone Çıkmaktadır Ve Boxlar Map Çevresine Dağıtılmıştır.

Y6Xgma.png


gr6WV5.png

9-Crystal Defense War:

gPJd4R.jpg


P7Z8YN.jpg

10-Delos Night War: Küçültülmüş delos düşünün , townda kapı önüne ışınlanan ücretsiz gate var. Mapde belirli sürelerla chaos stone ve boss düşüyor. Karşı ırkın taşını kesildiğin orda bulunan oyunculara ödül veriyor.Etkinlik sonunda killde önde olan ırka ödüller veriliyor.Etkinlikde genelde ödüllü kill crsi açılıyor,her serverda ödüller farklı.11-Old Maradon : 1397 Patchinde karlı maradon mapi var. Mapdeki ağaçlardan ornamentler çıkıyor 3lü bir şekilde kırınca puss itemi atıyor.Mapdeki krowaz boxlar direk puss itemi atıyor. Hepsi r ile kesiliyor.Mapdeki monumentler kesilince 5 tane büyük boss atıyor.


12-Base War:Etkinliği daha iyi açıklayabilmek için direk herşeyi yazıcam.Bu evente (solo olarak)100 np gelip 100 np gitmektedir.
Sizler için bu haritaya farklı 24 saat süreden tekrarlanabilen görevler ekledik ve aktif pk yı canlandırmak için güzel drop lar ekledik bunlara değinelim..Basede Bimilham olmak üzere Bowl ortasında 2 adet Monster bulunmaktadır.Bunlar 1 tanesi Human irkina diğeri ise Karus irkina dostur.Bunları kestiğimizde içinden 4 adet monster spawm olmaktadır.Gandalf,Eldrond,Wabum,Satyros bu monsterlerden 1haftalik Valkyrie voucher drop almaktayiz.Peki hangi valkyire secitlerine sahip oluyoruz? Krowaz ,Secret ve Dark knight Armorlarin sekileri bu monsterlerden droplayabilirsiniz %5 sanş ile ve bu monsterlerden %70 ihtimal ile Gold bar drop alabilirsiniz.Bu monster 15dakika bir respawn olmaktadır.

Basede Tree life içinden Mavi Kutu ve Exp item drobu çıkmaktadır. Günlük görev olarak 30 tane ağaç kes 100 KC kazan görevi bulunmaktadır. 24 saate bir görev tekrarlanabilir. Bu monster 15dakika bir respawn olmaktadır..Basede Greed Keserek hem fragment droplaya bilirsiniz hemde 50x keserek 5000 np + Trina kazanırsınız. 24 saate bir görev tekrarlanabilir.Bu monster 15dakika bir respawn olmaktadır.Basede İce Rock Keserek hem zindan silahlarını droplaya bilirsiniz Hemde 50x keserek 5000 np + Karidish kazanirsiniz. 24 saate bir görev tekrarlanabilir.Bu monster 15dakika bir respawn olmaktadır.
12-Zindan Etkinliği:
Etkinlik Detayları ;
1-2 Irk birbirine düşmandır.
2-Çıkış npc si, sundires, Inn hosstes eklenmiştir.
3-Etkinlik haritası labirent tarzındadır, bazı yollar çıkmaz sokak olabilir.
4-Etkinlik itemleri Ice Rock'dan %10, Ice Rock Guard'dan %1 Şansla çıkmaktadır.
5-Etkinlik 1 saat sürmektedir. Monsterler 30 dakikada bir çıkmaktadır.
6-Etkinlikte Toplamda 60 Ice Rock vardır. Her Ice Rocktan 14 Adet Ice Rock Guard Atar(canı %50 ye geldiğinde 10 adet, öldüğünde 4 adet). Toplamda 840 Adet Ice Rock Guard vardır.
7-[ANLATIM] Etkinliğe giriş yaptığınızda monsterler doğmuş durumdadır. Monsterleri öldürüldükten sonra 30 dakika içinde respawn olurlar, bu yüzden labirentin içinde sürekli dolaşmanız gerekecektir.
8-Ice rockların 300 canı vardır ve sadece r vurularak kesilir. Her r 20 canını götürecektir. Ice rock guardlar ise giant golem gücündedir. Solo oyuncular özellikle düşünülmüştür.
9-Zindan Point ile Zından Box alabilir ve çeşitli itemler kazanabilirsiniz.
10-Etkinlikte descent, tp gibi skiller çalışmaz. Zindanda karşı ırk kestiğinizde TP SCROLL (3 ADET %10 şansla tüm partye verir.) bununla ışınlanabilirsiniz ancak.
Zindan Silahları Dark knight silahlar gibi patlama özelliği olduğundan dolayı değerli.

13-Ölene Kadar Event: Etkinlikde 3 kere ölme hakkına sahipsiniz.3kere ölünce mapden atıyor.1kill alınca 300 np geliyor , ölünce 1.000np gidiyor. Etkinlikde farklı farklı bosslar çıkıyor.Bazı serverlerda harita aynı ama 3kere ölme sınırı yok , farklı farklı bosslar atılıp haritada pk atılmasını sağlıyorlar.KAYNAK: ForumTR

Bu başlık ForumTR üyesi Yellow1925 tarafından hazırlanmıştır. Orjinal başlığa kaynak olarak verilmiştir. Kendisine emeği ve çalışması için teşekkürler.
 

Sonraki Etkinlik

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
[STKO]Exp Boss Event
Planlanmış bir etkinlik yok
Üst